Miről tudjuk
megkülönböztetni őket?
Igazából minden ló más és más. A test és fejforma,szőrzet színe és az állat nagyságáról tudjuk őket leginkább megkülönböztetni. A 148 cm-nél alacsonyabb lovak a pónik. Magasságukat a martól mérik ahol az az állat nyaka és háta találkozik. A pónikon álltalában a kisgyerekek lovagolnak.
Érzékszerveik
A lovak fejlett érzékszerveik segitségével időben felismerik a veszélyt,így lehetőségük van a menekülésre.Ez a velük született ösztönös óvatosság védte meg a vadlovakat a ragadozó állatoktól. Sokszor egy kis nyuszi is elég ahhoz,hogy egy egész ménes ferriadjon.
Hallás
A lovaknak igen jó a hallásuk. Fülükkel a hangulatukat is kitudják fejezni: ha lógatják a fülüket akkor szomorúak,fáradtak vagy betegek. Bal és jobb fülüket külün külön is tudják mozgatni,és a hangirányába forditani.
Látás
A lovak szeme a fejük egy-egy oldalán helyezkedik el. Bár a mögöttük lévő dolgokat is érzékelik, élesen csak előre tudnak látni.Mivel könnyen megijednek,csak lassan és oldalról szabad közeledni feléjük.
Szaglás
A lovak már messziről kiszimatolják,hogy van-e nálunk valami finom falat. Ha valami új helyre kerülnek vagy még nem ismernek valamit első dolguk körbeszaglászni.Nagyon jó szaglásuk van.
Tapintás és érzékelés
A lovak pofája,szeme és orra körül tapintőszőrők vannak. Ezek segítenek környezetük megismerésében. Patáikkal tapintják a talajt,és akár távoli rezgéseket is képesek fölismerni és intő jelként venni! |